با وجود اختلال مکرر پیامک‌های انبوه در طول روز همراه اول: ارسال پیامک انبوه از ساعت ۲۲ تا ۸ ممنوع است

با وجود اختلال مکرر پیامک‌های انبوه در طول روز همراه اول: ارسال پیامک انبوه از ساعت ۲۲ تا ۸ ممنوع است
با وجود اختلال‌های مکرر پیامک‌های انبوه همراه اول در طول روز، این اپراتور در توضیحات ارسالی تأکید کرد ارسال پیامک انبوه از ساعت ۲۲ شب تا ساعت ۸ صبح روز بعد ممنوع است.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس،‌ پیرو خبر منتشر شده در خبرگزاری فارس با عنوان «قطعی پیامک‌های انبوه همراه اول همزمان با رویدادهای خاص/ اپراتور مورد نظر در دسترس نمی‌باشد!»، همراه اول توضیحاتی را به خبرگزاری ارسال کرده است.

در نامه ارسال شده از سوی همراه اول آمده است:

طی چند روز گذشته در مورد سرویس پیامک‌های انبوه شرکت ارتباطات سیار ایران، سلسله مطالبی در آن خبرگزاری درج شده است که توضیحات زیر ضروری به نظر می‌رسد:

در ماه جاری همانطور که در اطلاعیه رسمی این شرکت (که در آن خبرگزاری نیز منتشر شده) آمده است فقط یک مورد قطعی سرویس ارسال پیامک انبوه در شبکه همراه اول رخ داده که از ساعت 15 و 41 دقیقه دوشنبه 6 آبان‌ماه 92 آغاز و در ساعت 18 و 10 دقیقه همان روز برطرف شده است؛ علت آن، بروز مشکل در منابع تغذیه تجهیزات ارسال پیامک انبوه بوده است.

در یکی از گزارش‌های آن خبرگزاری به این نکته اشاره شده که «مدتی است که در زمان وقوع رویدادهای خاص پیامک‌های انبوه به مقصد مشترکان همراه اول به مقصد نمی‌رسد. مذاکرات ژنو، جلسه رأی اعتماد به 3 وزیر پیشنهادی و نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه، رویدادهایی بوده که به محض آغاز، پیامک‌های انبوه همراه اول قطع و به محض پایان بار دیگر برقرار شده‌اند»؛ چنین اتفاقی در سرویس پیامک انبوه همراه اول برای سه مصداق ذکر شده، رخ نداده است.

در ادامه، در ساعت 19:02 سه‌شنبه 7 آبان‌ماه 92، آن خبرگزاری با تیتر «ادامه سریال قطعی‌های مکرر پیامک انبوه همراه اول» به اطلاع‌رسانی داخلی این شرکت به شرکت‌های پیمانکار ارائه سرویس پیامک انبوه استناد کرده که از ساعت 23 تا 1 بامداد به خاطر اعمال تغییرات سیستمی، احتمال بروز اختلال در ارسال و دریافت پیامک انبوه وجود دارد؛ در این مورد یادآوری می‌شود که اصولاً در شبکه همراه اول به خاطر رعایت حال مشترکین ارجمند، ارسال پیامک انبوه از ساعت 22 شب تا ساعت 8 صبح روز بعد ممنوع است.

در پایان ضمن احترام به دغدغه اطلاع‌رسانی بخش سامانه پیامکی آن خبرگزاری که از سامانه‌های فعال و تأثیرگذار اطلاع‌رسانی کشور است و آرزوی توسعه و توفیق هر چه بیشتر برای آن؛ اطمینان می‌دهیم که رویکرد این شرکت همواره سرویس‌دهی مناسب بوده و مباحث سیاسی در آن نقشی ندارد.

انتهای پیام/آ

 

۸ آبان ۱۳۹۲ ۱۴:۰۰