واردکنندگان قانونی موبایل معرفی شدند/ واردات رسمی توسط 12 شرکت

واردکنندگان قانونی موبایل معرفی شدند/ واردات رسمی توسط 12 شرکت
رییس کارگروه تلفن همراه در مجمع عالی واردات با اعلام آخرین فهرست واردکنندگان قانونی تلفن همراه به کشور گفت: واردات 12 شرکت در بازار موبایل رسمی است و در سال 92 دو تغییر در جمع واردکنندگان این کالا ایجاد شده است.
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، طرح جمع‌آوری گوشی‌های قاچاق باید از آبان ماه سال 90 اجرا می‌شد که به دلیل مخالفت‌های واردکنندگان و پخش کنندگان عمده این کالا به تعویق افتاده بود.
اما این طرح از اول بهمن ماه 91 با جدیت اجرا شد و از آن زمان تاکنون گوشی‌های موجود در بازار که فاقد شبنم باشند به عنوان کالای قاچاق محسوب شده و از سطح بازار جمع‌آوری می‌شوند.
در سال 91، تعداد 12 واردکننده و نماینده رسمی در کشور به واردات قانونی گوشی تلفن همراه مشغول بودند. اکنون و در سال 92 تغییری در جمع این واردکنندگان به وجود آمده و خارج از این شرکت‌ها، هر نوع واردات گوشی از سوی هر شرکت دیگر، غیر مجاز است.
بر این اساس شرکت پرشین سلوکام به واردنندگان قانونی برند اچ تی سی تایوان اضافه و شرکت هماهنگ از جمع واردکنندگان قانونی گوشی‌های ال جی کره خارج شده است.
مهدی عبقری رییس کارگروه تلفن همراه در مجمع عالی واردات در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس با اعلام آخرین فهرست واردکنندگان قانونی گوشی تلفن همراه در کشور، اظهار داشت: برخی از نمایندگان رسمی گوشی تلفن همراه عنوان می‌کنند که به دلیل نوسانات ارزی از ادامه فعالیت باز مانده‌اند و از بازار تلفن همراه خارج شده‌اند؛ اما این اظهارات درست نیست.
عبقری ادامه داد: زیرا همچنان شاهد ادامه فعالیت فعالان قانونی این بازار و حتی اضافه شدن نمایندگان جدید هستیم.
وی گفت: هم اکنون 12 شرکت و نماینده رسمی در کشور مشغول به واردات قانونی گوشی تلفن همراه در سطح بازار تلفن همراه کشور هستند که اسامی آنها به شرح زیر است.
برند شرکت واردکننده و گارانتی اصل
آی‌فون مه‌تل
اچ تی سی آرمان همراه آرین- پرشین سلوکام- یاس جهان
ال جی مدیا پردازش- یاس جهان- ماناتل
سامسونگ پارس مایکروتل،‌سامتل،اسمارت فون،
سونی آرمان همراه آرین
نوکیا کمال الکترونیک،‌الوطنی،ارکان ارتباطات
هوآوی پارس مایکروتل
انتهای پیام/ح


۱۵ تیر ۱۳۹۲ ۱۴:۰۳