تمدید تفاهم‌نامه همکاری پایش و کنترل سرویسهای ICT

تمدید تفاهم‌نامه همکاری پایش و کنترل سرویسهای ICT
تفاهم نامه همکاری پایش و کنترل سرویسهای ارتباطی و فناوری اطلاعات تمدید شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی از تمدید تفاهم‌نامه همکاری پایش و کنترل سرویسهای ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری با هفت دستگاه حاکمیتی و نظارتی تا دو سال دیگر خبر داد.

محمدعلی فرقانی با اعلام این مطلب افزود: مهمترین هدف این تفاهم‌نامه جلوگیری از سردرگمی مردم و تامین حقوق آنها به عنوان ذینفع اصلی اقدامات پیشگیرانه و ایجاد وحدت رویه در پایش و کنترل بازار ICT، شفافیت روابط بین دستگاههای اجرائی براساس تفکیک وظایف، کاهش بروکراسی و مقررات زدائی است که با توجه به دستاوردهای مثبت آن، این تفاهم‌نامه تا خرداد ماه سال 94 تمدید شد.

تفاهم‌نامه همکاری پایش و کنترل سرویسهای ارتباطی و فناوری اطلاعات بین سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی و شرکت ارتباطات زیرساخت، سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، پلیس اطلاعات و امنیت عمومی ناجا، پلیس آگاهی، سازمان فناوری اطلاعات ایران و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در سال 90 مبادله شد.

این تفاهم‌نامه در پنج محور برگزاری کارگاههای آموزشی مشترک، تشکیل کارگروههای مشترک نظارت و اعمال مقررات، ایجاد بانک اطلاعاتی و شبکه یکپارچه پایش و کنترل، اطلاع‌رسانی، دریافت و رسیدگی به درخواستها و شکایتها تدوین شده است
۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۰۷