استفاده 71 هزار نقطه اخذ رای از زیرساخت های ICT

استفاده 71 هزار نقطه اخذ رای از زیرساخت های ICT
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: برای نخستین بار در کشور انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شورای شهر در بستر شبکه ملی اطلاعات و همراه اول به عنوان یکی از زیرساخت های این شبکه، در یک فضای امن و سریع برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد حسن نامی در بازدید از مرکز کنترل شبکه noc همراه اول اظهار داشت: شبکه همراه اول یکی از بزرگترین شبکه های ارتباطی کشور است که در انتخابات اخیر توانست بسترهای لازم برای ایجاد یک انتخابات امن و سریع را فراهم سازد.

وی ادامه داد: در آینده نزدیک شاهد حضور نسل های سوم و چهارم ارتباطی از سوی اپراتورها خواهیم بود و اپراتور اول نیز در این راستا توانمندی های خود را عرضه خواهد کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در انتخابات برگزار شده از تجهیزات و زیرساخت های تولید داخلی استفاده شده تصریح کرد: 71 هزار نقطه اخذ رای از زیرساخت های ICT استفاده کرده است.

وی ادامه داد: در تلاش هستیم بعد از پایان دوره انحصار اپراتور سوم، سایر اپراتورها نیز بتوانند نسل های سوم و چهارم را ارائه دهند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص تدوین پیوست فرهنگی تصریح کرد: تا چهار ماه آینده این پیوست تهیه و به شورای عالی فضای مجازی ارایه می شود که یکی از اولویت های آن، امکان تماس تصویری اپراتور سوم تلفن همراه است.

در همین حال وحید صدوقی مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار گفت: برای ارائه خدمات دولت الکترونیکی، بسترهای لازم را همراه اول ایجاد کرده و در اولین آزمایش در انتخابات اخیر توانستیم ظرفیت های خود را به نمایش بگذاریم.

وی افزود: فناوری "USSD" در این انتخابات مورد بهره برداری قرار گرفت و باعث شد ارتباطات امن، بسیار سریع و با کمترین خطا برقرار شود.

 

۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۴۳