تعرفه مکالمات اپراتورهای تلفن همراه در کشور

تعرفه مکالمات اپراتورهای تلفن همراه در کشور
هرچند از ابتدای آمادگی و واگذاری هر یک ازسیم‌کارت‌های سه اپراتور تلفن همراه تعرفه مکالمات آن‌ها تغییرات چندانی نداشته است اما هزینه دقیق تماس و ارسال پیامک از سه اپراتور تلفن همراه برای مشترکان مورد سوال بوده است. در این گزارش تعرفه مکالمات و پیامک میان سه اپراتور مورد مقایسه قرار گرفته است.

 

به گزارش خبرنگار سرویس ارتباطات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تعرفه سیم کارت دائمی همراه اول در ساعت غیر اوج مصرف 358 ریال در هر دقیقه و در ساعات اوج مصرف 447 ریال در دقیقه در محدوده تماس شهری در نظر گرفته شده است.

تعرفه مکالمات سیم کارت همراه اول در ساعات اوج مصرف 760 ریال در هر دقیقه و 536 ریال برای ساعات غیر اوج مصرف در محدوده تماس بین شهری برآورد شده است. در مکالمات همراه اول با ایرانسل در ساعات غیر اوج مصرف 625 ریال در هر دقیقه و در ساعات اوج مصرف نیز همین مبلغ در نظر گرفته شده است.

برای تعرفه مکالمات همراه اول با تالیا در ساعات غیر اوج مصرف 358 ریال در هر دقیقه و 447 ریال در هر دقیقه برای ساعات اوج مصرف در نظر گرفته شده است.

ساعات اوج مصرف از ساعت 8 الی 21 در نظر گرفته شده و ساعت غیر اوج مصرف از ساعت 21 الی 8 صبح همچنین جمعه و روزهای تعطیل محاسبه می‌شود.

همراه اول اعلام کرده مکالمات شهری شامل مکالمات عادی مشترک است که تماس از شهر مبداء‌ با تلفن همراه با ثابت خط دیگر در همان شهر مبداء محاسبه خواهد شد.

همچنین مکالمات بین‌شهری در صورتی است که مکالمه میان دو شهر متفاوت برقرار شود اعم ازاین که مشترک از شهر مبدا‌ء با شهرستان دیگری ارتباط برقرار کند یا مشترک در شهر دیگری مستقر باشد و یا شهر مبداء یا سایر شهرها ارتباط برقرار کند. شرکت همراه اول تعرفه مکالمات خارجی برای کشورهای مقصد را اعلام کرده است.

* تعرفه مکالمات مشترکین اعتباری

تعرفه مکالمات مشترکان اعتباری همراه اول در ساعات غیر اوج 537 ریال در دقیقه و در ساعات اوج مصرفی 671 ریال در دقیقه برای محدوه تماس استانی، تعرفه مکالمه بین استانی 804 ریال در دقیقه برای ساعات غیر اوج مصرف و برای ساعات اوج مصرف 1140 ریال در دقیقه محاسبه خواهد شد.

تعرفه تماس با اپراتور دوم (ایرانسل)، در ساعات غیر اوج مصرف 935 ریال در هر دقیقه و برای ساعات اوج مصرف 935 ریال در هر دقیقه در نظر گرفته شده است.

تعرفه مکالمه با تالیا نیز در ساعات غیر اوج مصرف 537 ریال در دقیقه و در ساعات اوج مصرفی 671 ریال در دقیقه محاسبه می‌شود. هزینه تماس با شبکه ایرانسل برای مشترکان سیم کارتهای اعتباری همراه اول دقیقه‌ای 935 ریال و هزینه تماس با تالیا مشابه تماس استانی است.

*تعرفه مکالمات اپراتور دوم تلفن همراه

اپراتور دوم تلفن همراه در تعریف تعرفه‌های خود اعلام کرده است که از تاریخ ۱۳۸۶/۸/۳۰ طرح تعرفه "دقیقه‌ای" دیگر ارائه نشده و بنابراین تمامی مشترکین ایرانسل به طور خودکار در سیستم صورتحساب به طرح تعرفه "ثانیه‌ای" منتقل شدند.

ایرانسل اعلام کرده است: مشترکین می توانند به دلخواه خود، هر یک از دیگر طرح‌های تعرفه موجود (آبی، قرمز، طلایی و طلایی) را انتخاب کنند. این اپراتور تعرفه‌های خود را در سه طرح دائمی، اعتباری و پیام‌رسان اعلام کرد.

در طرح دائمی اشتراک ماهانه 7500ریال، سپرده رومینگ مبلغ 2000000 ریال بود که این مبلغ طبق قوانین مربوطه قابل بازگشت است. در این طرح تماس از ام‌تی‌ان ایرانسل به ام‌تی‌ان ایرانسل 8.32 ریال در ثانیه و 499 ریال در دقیقه، همچنین تماس از ام‌تی‌ان ایرانسل به سایر خطوط داخل کشور 10.42 ریال در ثانیه و 625ریال در دقیقه محاسبه می‌شود.

به گزارش ایسنا، درطرح اعتباری تماس از ام‌تی‌ان ایرانسل به ام‌تی‌ان ایرانسل 10.33 ریال در ثانیه و 620 ریال در دقیقه و تماس از ام‌تی‌ان ایرانسل به سایر خطوط داخل کشور 14.2 ریال در ثانیه و 825 ریال در دقیقه محاسبه می‌شود.

همچنین در طرح اعتباری تماس با خدمات مشترکین از خط ایرانسل با شماره 700 تماس گرفته و شماره صفر را وارد کنید، 620 ریال معادل یک دقیقه تماس، صرف نظر از مدت مکالمه محاسبه می‌شود.

طرح پیام‌رسان ایرانسل برای انتقال صدای زنگ و پیام تصویری از طریق پیام کوتاه معادل 3 یا 4 پیام کوتاه بسته به حجم پیام ارسالی و برای ارسال پیام کوتاه فارسی 100ریال و همچنین ارسال پیام کوتاه لاتین 100 ریال تعیین شده است.

ارسال پیام کوتاه در خارج از کشور، برای منطقه 1 (کلیه کشورهای جهان به غیر از آنهایی که در محدوده‌های 2 و 3 مشخص شدند) 1.500 ریال، منطقه 2 کشورهای ویتنام ، کوبا ، سورینام، گویان فرانسوی، رییونیون، آتتیل فرانسوی، جزایر والیس و فورتونا 1000 ریال و منطقه 3 که تنها کشور افغانستان را در بر می‌گیرد 1000 ریال محاسبه می‌شود.

همچنین ارسال پیام تصویری MMS تا سقف 300 کیلوبایت به سایر مشترکین ام‌ تی ان ایرانسل یا به نشانی پست الکترونیکی 320 ریال محاسبه می‌شود.

در طرح پیام رسان ارسال و دریافت دیتا از طریق GPRS ، WAP و مرورگر اینترنت از طریق پورت سریال ،کارت دیتا Infra-red .pcmci/usbt سه ریال در ساعات اوج مصرف و 1ریال در ساعات کاهش مصرف تععین شده است.

*تعرفه مکالمات اپراتور سوم تلفن همراه

سقف تعرفه یک دقیقه مکالمه صوتی تلفن همراه با مشترکین سایر شبکه‌های تلفن همراه و ثابت برای سیم کارت دائمی ۶٢۵ ریال تعیین شده است.همچنین سقف تعرفه یک دقیقه مکالمه صوتی مشترکین اپراتورهای تلفن ثابت و مشترکین دارای سیم کارت دائمی تلفن همراه سایر اپراتورهای تلفن همراه با مشترکین تلفن همراه این شبکه ۶٢۵ ریال، سقف تعرفه یک دقیقه مکالمه تصویری تلفن همراه به همراه در داخل شبکه برای سیم کارت دائمی ١۵٩٩ ریال، تعرفه دسترسی به شبکه اینترنت برای سیم کارت دائمی به ازای هر کیلو بایت٠ ریال و برابر مفاد پروانه تعرفه خدمات سیم کارت اعتباری تلفن همراه حداکثر می‌تواند ۵٠ درصد بالاتر از تعرفه خدمات سیم کارت دائمی است.

تعرفه مکالمات این اپراتور در آخرین جلسه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در تاریخ 21 خرداد ماه سال جاری تصویب شده است.

* تعرفه مکالمه با سیم‌کارت تالیا

تعرفه تماس‌های داخلی سیم‌کارت‌های تالیا برای مکالمه شهری در ساعات پرترافیک شبکه (8 تا 21) 670 ریال برای هر دقیقه و در ساعات کم ترافیک شبکه21 الی 8 صبح و جمعه‌ها و ایام تعطیل 536 ریال برای هر دقیقه اعلام شده است.

هزینه مکالمه بین شهری در ساعات پرترافیک 1139 ریال برای هر دقیقه و در ساعات کم ترافیک 804 ریال برای هر دقیقه در نظر گرفته شده است. تعرفه سرویس پیام کوتاه برای هر پیام در ساعات پرترافیک و کم ترافیک 160 ریال در نظر گرفته شده است. برای سرویس پیام صوتی در ساعات پر ترافیک 670 ریال در هر دقیقه و در ساعات کم ترافیک 536 ریال در هر دقیقه در نظر گرفته شده است.

تعرفه تماس‌های بین‌المللی برای کلیه کشورها به جز کشورهای ذکر شده در ساعات پرترافیک شبکه 3033 ریال در هر دقیقه و در ساعات کم ترافیک 2899 ریال در هر دقیقه محاسبه می‌شود.

ساعات پر ترافیک 8 الی 21 همان روز، ساعات کم ترافیک 21 الی 8 اعلام شده است. تالیا مکالمات شهری را اینگونه بیان کرده است که مکالمات شهری مکالماتی است که تماس از شهر مبداء با تلفن همراه یا خطوط تلفن ثابت در همان شهر برقرار شود

۲ اَمرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۱۹