رتبه بندی سالانه سرویس دهندگان ارتباطی اعلام شد/ نتایج ارزیابی کیفیت خدمات 150 اپراتور

رتبه بندی سالانه سرویس دهندگان ارتباطی اعلام شد/ نتایج ارزیابی کیفیت خدمات 150 اپراتور
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی پس از ارزیابی اپراتورهای حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و اعلام نتایج آن به صورت دوماه یکبار و شش ماهه، این بار نتایج ارزیابی سالانه این اپراتورها را اعلام کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، ارزیابی سالانه اپراتورهای ارتباطی، براساس الگوی جامع ارزیابی، رتبه‌بندی و انتخاب اپراتورهای برتر حوزه سرویسهای ارتباطی و فناوری اطلاعات در 7 معیار رهبری و مدیریت، فرایندهای سازمانی، منابع و مشارکت‌ها، منابع انسانی، نتایج مشتری، نتایج جامعه و نتایج کلیدی عملکرد و در 21 زیر معیار در 9 بخش اپراتورهای PAP، SAP، WiMAX، ISDP، ارائه‌کنندگان تلفن‌همراه سراسری و منطقه‌ای، شرکتهای مخابرات استانی، ارائه‌کنندگان خدمات تلفن ثابت منطقه‌ای و شرکت پست انجام شده است.
براساس اعلام معاونت نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در این دوره 150 اپراتور مورد ارزیابی سالانه قرار گرفته‌اند.
رتبه بندی اپراتورهای موبایل و تلفن ثابت
در بخش اپراتورهای سیار سراسری شرکت ارتباطات سیار رتبه اول و شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل رتبه دوم، در بخش اپراتورهای سیار منطقه‌ای، شرکت تله کامیونیکیشن کیش رتبه اول و در حوزه اپراتورهای ثابت منطقه‌ای، شرکت ارتباطی ضحی کیش و کوه نور به ترتیب رتبه‌های اول و دوم را به دست آوردند.
در بخش اپراتورهای مخابرات استانی نیز شرکت مخابرات استان قم رتبه اول، استان اصفهان رتبه دوم و استان آذربایجان غربی رتبه سوم را کسب کردند.
رتبه بندی ارائه دهندگان ADSL
رگولاتوری نتایج ارزیابی اپراتورهای سرویسهای فناوری اطلاعات را به این شرح اعلام کرد: در بخش ارائه‌کنندگان اینترنت پرسرعت (ADSL) اپراتورهای PAP و بخش دیتای پرسرعت مخابرات ایران، شرکتهای انتقال داده‌های آسیاتک و آریا رسانه تدبیر (شاتل) به طور مشترک رتبه اول، پارس آنلاین رتبه دوم و عصر انتقال داده (عصر تلکام) رتبه سوم را کسب کردند.
رتبه بندی اپراتورهای ماهواره ای
در بخش اپراتورهای ارائه‌کننده خدمات عمومی انتقال داده‌های ماهواره‌‌ای (SAP)، گروه ارتباطات ماهواره‌ای سامان، آرین ماهواره و شرکت پارس ارتباطات به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم را به دست آورده اند.
رتبه بندی اپراتورهای وایمکس
براساس این اعلام، در بخش اپراتورهای WiMAX شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل عنوان اول و شرکت ارتباطات مبین نت عنوان دوم را به دست آوردند.
رتبه بندی اپراتورهای ISDP
در این دوره از ارزیابی سالانه، اپراتورهای ISDP نیز برای اولین بار مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند؛ براین اساس شرکتهای رسپینا در استان تهران، آریا گستر اسپادانا در اصفهان، پیشگامان کویر یزد در یزد، پویان ارتباط پردیس در چهارمحال و بختیاری، رها نت در زنجان، اندیشه سبز خزر در گیلان، ارتباط‌دهی در ایلام، طلوع رایانه لقمان در خوزستان، حسابگرپرداز غرب در کرمانشاه، سینا آتی نت در همدان، رایان روش سنه در کردستان، بومرنگ رایانه در فارس، چویل سیستم در کهگیلویه و بویراحمد، بومرنگ رایانه در بوشهر، آریا گستر کارمانیا در کرمان و شرکت بومرنگ رایانه در استان هرمزگان رتبه‌های اول را در استانها کسب کردند.
۱۸ خرداد ۱۳۹۳ ۱۶:۵۰