استان همدان از فردا هم‌کد می‌شود

استان همدان از فردا هم‌کد می‌شود
در راستای اجرای طرح هم کدسازی تلفن ثابت در استانهای کشور، تلفنهای استان همدان از ساعت 22 روز دوشنبه 29 اردیبهشت ماه سال جاری هشت رقمی و کد استان به 081 تغییر می‌یابد .

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اجرای طرح ملی هم کدسازی کلیه شماره تلفنهای ثابت این استان با افزودن رقم 2 به ابتدای آنها، هشت رقمی می‌شوند و کدهای بین شهری (0812، 0811، 0852، 0851) حذف و کد بین شهری استان به 081 تغییر می یابد .

همچنین در شهرهای همدان، نهاوند، ملایر، کبودرآهنگ و رزن، عدد سه به ابتدای ارقام اضافه می شود و در شهرستان های تویسرکان، اسدآباد، بهار و فامنین علاوه بر افزایش رقم 3، پیش شماره آنها نیز به شرح جدول زیر تغییر می کند .

مشترکین داخل استان برای آگاهی از شماره تلفن جدید خود و نیز تغییر شماره مراکز کم ظرفیت روستایی با ارسال شماره تلفن قدیمی به همراه کد شهر مربوطه به سامانه پیامکی 30001818 یا تماس با سامانه 135 شماره جدید را دریافت کنند .

اطلاعات کلیه‌ی شماره‌های استان برروی وب سایت شرکت مخابرات ایران WWW.TCI.IR ، ارتباطات ثابت WWW.FCI.CO.IR )و پورتال شرکت مخابرات استان همدان (WWW.TCH.IR) قابل دسترسی است
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۵:۱۳